Artmosféra

ARTMOSFÉRA

Kapela Artmosféra vznikla v roce 2011. Uskupení muzikantů se vyznačuje tvorbou vlastní autorské hudby. V letech 2014-2016 se umisťovali v žebříčku Českého slavíka v kategorii Hvězda internetu, za sebou mají nespočet koncertů mimo jiné i na festivalech Colours of Ostrava, Votvírák, Mezi ploty, Sázavafest, Rock For People, Open Air Music Fest Přeštěnice, Smetanova Litomyšl, či televizní vystoupení např. ve Snídani s Novou.

V roce 2016 vydali svoje druhé CD s názvem „Červenej nos“, které kapela pokřtila ve velkém stylu v pražském music baru La Loca za přítomnosti zvučných jmen české hudební scény. Role kmotrů se ujali Ondřej Soukup, Ondřej Gregor Brzobohatý a David Solař.

V roce 2017 složili hudbu ke spotu k nové kampani projektu Srdcerváči. Videoklip k jejich písni „Sen čeká za dveřmi“ vznikl pro internetovou televizi Stream.cz, kde je od února 2019 ke shlédnutí. V distribuci Supraphonu vyšel 15.11.2019 nový singl a klip „Ke štěstí“, který kapela natočila pod producentským dohledem Jana P. Muchowa.

Na začátku roku 2020 Artmosféra natáčela hudbu pro nový seriál České televize. Ke spolupráci ji přizval hudební skladatel David Solař, který k třináctidílnému feeling good seriálu Kukačky zkomponoval hudbu. Kapela se v seriálu i objeví.

Artmosféru můžete slyšet mimo jiné na rádiích: Fajn Rock Music, Proglas, Kiss, Rádio Contact Liberec, Radio Beat, nebo Patriot.